logo_actab

Reha INNOVATIONS. Podsumowanie pierwszej edycji

Ambicją organizatorów Reha INNOVATIONS było stworzenie dogodnej przestrzeni do prezentacji produktów oraz nowych rozwiązań w zakresie profilaktyki, diagnozowania i leczenia w fizjoterapii, medycynie fizykalnej, inżynierii biomedycznej, medycynie sportowej, osteopatii oraz lecznictwie uzdrowiskowym. Plan ten udało się zrealizować, ponieważ na targach ofertę zaprezentowało 60 wystawców z topowych marek, którzy przez dwa dni szczegółowo odpowiadali na pytania zwiedzających i umożliwiali testowanie urządzeń. Słowem kluczem minionej imprezy była innowacja. – Na Reha INNOVATIONS bardzo nam się podoba. Jest bardzo dużo nowości, które pojawiają się na rynku usług rehabilitacyjnych i myślę, że super wstrzeliliśmy się w ideę tych targów. Tak więc cieszymy się, że mogliśmy tu być i zaprezentować nasze urządzenie – podsumowała Anna Lewczuk, certyfikowany ekspert/szkoleniowiec z firmy Capenergy. 

Rekord Guinnessa

Wisienką na torcie był ustanowiony przez Valerjana Romanovskiego nowy rekord Guinnesa w najdłuższym kontakcie ciała ze śniegiem. Polak z Wileńszczyzny przebywał w śniegu 1 godzinę, 45 minut i 9 sekund i tym samym pobił rekord ustanowiony w 2013 roku przez Oleksiya Gutsulyaka z Ukrainy wynoszący 60 minut i 8 sekund. Mężczyzna ubrany jedynie w kąpielówki położył się na pokrywie śnieżnej liczącej około 50 cm, a następnie został zasypany ponad 70-centymetrową warstwą śniegu. W trakcie bicia rekordu specjaliści na bieżąco monitorowali i analizowali parametry życiowe mistrza i dzielili się obserwacjami z widzami. 
Valerjan Romanovski osiągnął doskonały wynik, a po wyjściu spod śniegu był w bardzo dobrej formie. 
– Jak widać od rekordu minęło 40 minut i jestem całkowicie sprawny. Mogę teraz stwierdzić, że nie ma efektów ubocznych po takim rekordzie, po takim długim przebywaniu w zimnie. Nie mam kataru, nie mam chrypki, widać jaki jest potencjał organizmu – podkreślił rekordzista. 

Valerjan Romanovski stale przesuwa granice – testując organizm w najtrudniejszych warunkach. Pobił rekord najdłuższego kontaktu ciała z lodem, przez kilka dób podróżował rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze –50°C, spędził 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej –60°C, spożywając jedzenie w postaci lodu i jak sam mówi — największą satysfakcję daje mu wydobywanie z organizmu możliwości czy zasobów wcześniej uśpionych.  

Po osiągniętym sukcesie powiedział – nie ma łatwych rekordów Guinnessa trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Do rekordu trzeba się odpowiednio przygotować. Trzeba poznać swój organizm. Za nami szereg różnych rekordów, które są związane z zimnem. W tym rekordzie nowością było środowisko śniegu. Nigdy nie przebywaliśmy tak długo w śniegu, w dodatku leżąc na śniegu, ponieważ wytyczne Guinnessa narzucają jaka ma być pozycja. Ma być leżąca pozycja, gdzie dotykamy śniegu i ugniatamy ten śnieg, więc ta pozycja nie jest taka łatwa porównując nawet do rekordu Guinnessa w przebywaniu w lodzie, gdzie lód nas tylko otacza. I na tym polegała największa trudność – podkreślił Valerjan Romanovski, po osiągnięciu rekordu.

Valerjan Romanovski

Ogromny zapał

Debiut zawsze wiąże się z ryzykiem, jednak w przypadku Reha INNOVATIONS ryzyko to warto było podjąć. Wystawcy nie kryli zadowolenia z organizacji targów na południu kraju, co dla wielu stało się szansą na otwarcie na nowy rynek. Poziom przygotowania imprezy został doceniony przez wystawców, którzy w EXPO Kraków czuli się komfortowo. – Jestem bardzo zadowolony z organizacji i kontaktów z osobami odpowiedzialnymi za Reha INNOVATIONS. Frontem do wystawców, nastawieni na rozwiązywanie problemów, widać, że impreza organizowana jest po raz pierwszy i zapał jest olbrzymi. Organizatorzy chcą jak najlepiej dla wystawców i na nic absolutnie nie można było tutaj narzekać – powiedział Jakub Szymczak, PR Manager z firmy RSQ Technologies. Z całą pewnością słowa uznania są najlepszą motywacją do rozwoju imprezy przez organizatorów. 

Pełne podsumowanie Reha INNOVATIONS na stronie:

Reha INNOVATIONS. Mocny debiut!

Ⓒ 2019 Aluna