logo_actab

Kraków, 13-14 maja: Innowacje, wiedza i dobra zabawa!

60 wystawców z topowych marek, 24 godziny warsztatów z ekspertami, szereg atrakcji na scenie głównej oraz… dwie komory kriogeniczne i balia wypełniona lodem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem – tak w skrócie zapowiada się Reha INNOVATIONS – jedyna na południu kraju impreza dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. To nie wszystko! Podczas nadchodzącej imprezy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego. Zapowiada się bardzo mocna premiera!

Śnieg w maju?

60 minut i 8 sekund – to aktualny rekord świata w najdłuższym kontakcie ciała ze śniegiem. Wynik ten osiągnął 25 stycznia 2013 roku Oleksiy Gutsulyak z Ukrainy. Czy Valerjanowi Romanovskiemu – Polakowi z Wileńszczyzny, który stale przesuwa granice – testując organizm w najtrudniejszych warunkach, uda się pobić dotychczasowy rekord? Dowiemy się tego już 13 maja podczas Reha INNOVATIONS. Start o godz. 11:15. W trakcie zmagań specjaliści będą na bieżąco monitorować i analizować parametry życiowe mistrza i dzielić się obserwacjami z widzami. Jedno jest pewne – dla Valerjana Romanovskiego niemożliwe nie istnieje. Pobił rekord najdłuższego kontaktu ciała z lodem, przez kilka dób podróżował rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze –50°C, spędził 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej –60°C, spożywając jedzenie w postaci lodu i jak sam mówi — największą satysfakcję daje mu wydobywanie z organizmu możliwości czy zasobów wcześniej uśpionych

Czy zimna woda każdemu zdrowia doda?

Morsowanie to temat, który choć dotyczy lodowatej wody, co roku rozpala wielu śmiałków. Polacy coraz bardziej kochają morsować i wraz z pierwszymi przymrozkami z zapałem szukają akwenów wodnych, aby hartować ciało. Czy jednak każdy może korzystać z zimowych kąpieli? Jak dobrze się do nich przygotować i od czego zacząć? M.in. na te pytania zwiedzający poznają odpowiedzi, uczestnicząc w wykładzie na temat „Świadomego obcowania z zimnem” wygłoszonego przez dr inż. Valerjana Romanovskiego i dr hab. Anetę Teległów, prof. AWF w Krakowie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej.

Obecność na targach gościa specjalnego to również fantastyczna okazja dla odwiedzających, aby pod okiem eksperta rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem. W tym celu na stoisku Valerjana Romanovskiego postawiona zostanie specjalna balia z wodą. Odbędzie się również pokaz siedzenia w lodzie nawiązujący do Rekordu Guinnessa. Nad wszystkim czuwać będą ratownicy medyczni.

14 stref tematycznych!

Na targach zaprezentowane zostaną produkty oraz najnowsze rozwiązania w aż czternastu strefach tematycznych: profilaktyki i promocji zdrowia, odnowy biologicznej, treningu, fizjologicznej, pulmunologicznej, diagnostyki i terapii, innowacji, sklepowej, sprzętu ortopedycznego, seniora, dietoterapii, suplementacji i nawadniania, psychologicznej, szkoleń. W każdej z nich odwiedzający zapoznają się i przetestują rozwiązania, które każdego dnia ułatwiają pracę specjalistów m.in. w klinikach, szpitalach, prywatnych gabinetach, czy w klubach sportowych.

Szczegóły https://rehainnovations.pl/pl/o-targach.html

Akademia Reha INNOVATIONS

Podczas Reha INNOVATIONS warto zaplanować udział w wykładach otwartych. Wśród poruszanych zagadnień pojawią się te dotyczące m.in. bruksizmu, suplementacji u osób aktywnych fizycznie, normobarii, manualnego wspomagania leczenia stanów ostrych, leczenia depresji i stanów lękowych za pomocą wirtualnej rzeczywistości. To nie wszystko. W ramach Akademii odbędą się  warsztaty eksperckie. Spotkania poprowadzą m.in.: dr Jarosław Jawny z Centrum Terapii Kręgosłupa we Wrocławiu, dr Tomasz Maicki z Krajowej Izby Fizjoterapeutów, dr Łukasz Tota z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, czy dr n. med. Remigiusz Rzepka. Przed targami warto powrócić do webinarów oraz branżowego podcastu nagranego w ramach Akademii Reha INNOVATIONS, które fantastycznie wprowadzają w tematy omawiane podczas wydarzenia.

Szczegóły https://rehainnovations.pl/pl/akademia.html

Statystyki biją na alarm!

Z rozmów z fizjoterapeutami wynika, że do gabinetów najczęściej zgłaszają się ci, którzy uprawiają sport oraz ci, którzy dużo czasu spędzają przy biurku. Najczęściej są to osoby w wieku 34-55 lat. W każdym z tych przypadków kluczowa okazuje się wiedza i odpowiednio dobrane zabiegi, które mogą wpłynąć na poprawę jakości życia. Ważne, aby udzielana pomoc była na jak najwyższym poziomie i przynosiła najlepsze z możliwych efekty. Jak tego dokonać? Jedynie synergia wiedzy i zdobyczy technologii jest w stanie w pełni odpowiedzieć na rosnące potrzeby pacjentów, jak i kadry medycznej. Konkurencja w branży z roku na rok rośnie, dlatego warto trzymać rękę na pulsie, aby być na bieżąco i móc zaproponować najlepsze z rozwiązań. Pierwszym krokiem ku temu będzie udział w Reha INNOVATIONS – imprezie, która już w maju w EXPO Kraków połączy świat biznesu i medycyny.

Reha INNOVATIONS, 13-14 maja 2022, EXPO Kraków

Kup bilet na: www.rehainnovations.pl
https://www.linkedin.com/showcase/reha-innovations/
https://www.facebook.com/Reha-INNOVATIONS-104240654670976
https://www.instagram.com/reha_innovations/

Ⓒ 2019 Aluna